Faza księżyca

LogowanieGóry Skaliste - Kanada PDF Drukuj Email

W maju 2011 roku dwóch kolegów z Naszego Koła polowało w Górach Skalistych w Kanadyjskiej Brytyjskiej Kolumbii na czarnego niedźwiedzia. Mieli do dyspozycji teren łowiecki o powierzchni prawie 250000 hektarów, jest to około 15 razy więcej niż dwa obwody naszego koła razem wzięte. Teren położony był na wysokości od 1000 do 2500 metrów nad poziomem morza. W łowisku widzieli karibu, łosie, jelenie wapiti, jelenie wirginijskie (Odocoileus virginianus) znane także jako  jelenie biało ogoniaste, jelenie mulaki (Odocoileus hemionus), niedźwiedzie brunatne znane jako grizli oraz oczywiście niedźwiedzie czarne. W wysokich górach są też owce kanadyjskie ? gruborogie zwane też muflonami kanadyjskimi (  Ovis canadensis ) oraz kozły śnieżne (Oreamnos americanus ).Oczywiście jak na Kanadę przystało są tam wilki, pumy, rysie, rosomaki. Na wszystkie te gatunki można polować. W Kolumbii Brytyjskiej poluje się tylko z podchodu. Nie można robić nęcisk na żadną zwierzynę z wyjątkiem wilków w okresie zimowym. Oto kilka zdjęć z wyprawy łowieckiej na amerykański kontynent.