Faza księżyca

LogowanieLekcja z Oszczepem

Na terenie obwodu Wierzchowo, u schyłku ubiegłego sezonu łowieckiego, dnia 07 lutego 2014 r., Koło Łowieckie "Oszczep" Szczecinek przyjęło na plenerowej lekcji przyrody uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 ze Szczecinka. Dzieci Pani Iwony Jaczewskiej z klasy IIIB oraz Pani Izabeli Reszke z klasy IIID, rozmawiając o pracy myśliwych i leśników miały okazję od podszewki poznawać przyrodę w terenie. Dwaj myśliwi z naszego Koła i jednocześnie leśnicy, Kol. Paweł Soroczyński oraz Kol. Maciej Kowalczyk mieli ułatwione zadanie, wystarczyło "ruszyć temat", a chłonne wiedzy dzieci zadawały mnóstwo ciekawych i trafnych pytań, na które wystarczyło szczerze odpowiedzieć. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się sygnały myśliwskie, grane przez naszego sygnalistę Kol. Maćka. Edukacyjne spotkanie podsumowaliśmy przy wspólnym pieczeniu kiełbasek, pod wiatą myśliwską naszego Koła, w pobliżu kamiennego obelisku "Dla chwały kniei i pamięci pokoleń myśliwych..."

Paweł Soroczyński

Więcej zdjęć z terenowej lekcji przyrody przeprowadzonej w naszym kole w lutym 2014 r., w obwodzie łowieckim Wierzchowo... w galerii