Faza księżyca

LogowanieWalne Zgromadzenie 2017

W Szczecinku, nad Jeziorem Trzesiecko dnia 20 maja 2017 r., odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego "Oszczep" w Szczecinku. Zgromadzenie miało charakter sprawozdawczy i uczestniczyło w nim 44 Członków Koła. Z ramienia władz okręgowych w zgromadzeniu uczestniczyła Koleżanka Dorota Chrzanowska Wiceprezes ORŁ w Koszalinie. Przy okazji "rozliczenia" ubiegłego sezonu, w którym obchodziliśmy 70-ciolecie historii naszego Koła, przekazane zostały zaległe wyróżnienia. Odebrali je koledzy, którzy z przyczyn osobistych rok temu w obchodach jubileuszu nie mogli uczestniczyć. Zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia z dnia 23.04.2016 r., Prezes Kol. Mariusz Kowalczyk oraz Sekretarz Kol. Jarosław Harasym, przekazali wyróżnienia "OSZCZEP" przyznawane od 2016 roku dla Członków Koła za wieloletnie zaangażowanie i pracę na rzecz Koła.

ZŁOTY OSZCZEP, przyznawany po 40-tu latach członkostwa i pracy w Kole, odebrał stanowiący Historię Naszego Koła Kol. Władysław Nyka, który z ogromnym zaangażowaniem od blisko 54 lat jest najbardziej aktywnym Członkiem naszego Koła, który w różnych organach Koła łącznie przepracował blisko 40 lat, który nadal wytrwale działa w Komisjach Oceny i Wyceny Trofeów Łowieckich... Dziwić więc nikogo nie powinna kiełkująca propozycja uchwalenia oszczepu diamentowego...

SREBRNE OSZCZEPY, po 30-tu latach członkostwa i pracy w Kole odebrali:

Kol. Franciszek Golecki, Kol. Ryszard Rudnik oraz Kol. Wiesław Lewandowski.

BRĄZOWE OSZCZEPY, po 20-tu latach członkostwa i pracy w Kole odebrali:

Kol. Tadeusz Korwel, Kol. Ryszard Kreft, Kol. Robert Karpiński, Kol. Jerzy Kornas oraz Kol. Marek Bieńkowski.

Za wieloletnią i społecznie wykonywaną pracę w organach Koła uhonorowani zostali:

Kol. Władysław Nyka oraz Kol. Franciszek Golecki.

 

Przyznane zostały również statuetki dla myśliwych najbardziej zaangażowanych w realizację rocznego planu łowieckiego: Kol. Sebastian Ozimek, Kol. Przemysław Stanke, Kol. Kamil Reszke.

"Rzeźbioną" przez bobry brzozową statuetkę odebrał Kol. Andrzej Lenio, który w ubiegłym sezonie pomyślnie przeszedł odpowiednie szkolenie i któremu św. Hubert pozwolił pozyskać bobra. Jest to pierwszy bóbr w łowieckiej drodze Andrzeja, ale też pierwszy w historii Naszego Koła. Polowanie w łowisku Łękinia 1, na terenie obwodu Rudawa, a w szczególności godzina 9:45 dnia 19 lutego 2017 roku, na zawsze pozostanie w pamięci Andrzeja i "kronikach" Koła. Jeszcze raz gratulujemy!!!

Przy tej okazji przypominam, że możliwość i potrzeba racjonalnego gospodarowania populacją bobra europejskiego wynika z faktu, ocalenia tego zagrożonego w ubiegłym wieku gatunku (podobnie jak i żubra). Zawdzięczamy to pracy pokoleń myśliwych i leśników. To ich wieloletnie wysiłki i starania stworzyły dogodne warunki życia i umożliwiły przetrwanie w naszym kraju bobrów i żubrów. O tym zapominają (wiedzą???) nasi "przyjaciele" radykalni ekolodzy.

 

Kończący wieloletnią owocną współpracę z kołem, nasz księgowy Pan Witold Jarzynowski, odebrał podziękowania i kwiaty z rąk Zarządu Koła.

Migawki z uroczystego Walnego Zgromadzenia do obejrzenia w galerii...

Tekst i redakcja: Paweł Soroczyński.